KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14513290
nr 1451 3290
Börje Hammarberg
(1918-2000), Sverige
Oljemålning, Stilleben med skulptur. Signerad, daterad 1956, Olja på pannå, 71x59, yttermått inklusive ram: 84x72 cm
Börje Hammarberg, svensk konstnär född 1918, död 2000 .
Utrop:
600 kr
måndag 28 februari 2022
kl 20:32:41
Börje Hammarberg
Läs mer om Börje Hammarberg